Sergiu Radu, coautor la trei goluri

0

Energie Cottbus a înregistrat duminică un succes important în deplasarea de la Borussia Dortmund, scor 3-2, avându-i din nou ca eroi pe românii Sergiu Radu şi Vlad Munteanu (foto). Radu a

Energie Cottbus a înregistrat duminică un succes important în deplasarea de la Borussia Dortmund, scor 3-2, avându-i din nou ca eroi pe românii Sergiu Radu şi Vlad Munteanu (foto). Radu a pasat la golul lui Munteanu din minutul şase, a scos un penalty transformat de acelaşi Munteanu şi a pasat din nou decisiv la golul victoriei, marcat de Shao. "Rapid, mai rapid, Radu! A pasat decisiv la toate cele trei goluri şi ar fi trebuit să aibă un penalty în debutul reprizei a doua", a scris ziarul "Lausitzer Rundschau".