Sergiu Radu a ajuns la cota 8 în Bundesliga

0

Fostul rapidist Sergiu Radu a marcat unicul gol al echipei Energie Cottbus în meciul pierdut, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-4, în faţa formaţiei FSV Mainz. Radu, care a fost

Fostul rapidist Sergiu Radu a marcat unicul gol al echipei Energie Cottbus în meciul pierdut, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-4, în faţa formaţiei FSV Mainz. Radu, care a fost integralist, a înscris în minutul 20, în timp ce coechipierul său Vlad Munteanu a fost înlocuit în minutul 59 cu Ziebig. Radu a ajuns astfel la al optulea gol în acest sezon de Bundesliga. Pentru Mainz, formaţie la care atacantul Marius Niculae nu a fost inclus în lot, au marcat Andreasen "7 şi Zidan "22, "39 (penalti) şi "60. Într-un alt meci din prima ligă germană, Alemannia Aachen, cu Laurenţiu Reghecampf în teren până în minutul 80, a remizat, în deplasare, scor 0-0, cu Borussia Moenchengladbach.