Salvaţi de un autogol

0

Steaua a câştigat cu 1-0 partida jucată acasă împotriva Gloriei Bistriţa, unicul gol al jocului fiind înscris de către Toma în propria poartă, cu 12 minute înainte de final. Chiar dacă nu

Steaua a câştigat cu 1-0 partida jucată acasă împotriva Gloriei Bistriţa, unicul gol al jocului fiind înscris de către Toma în propria poartă, cu 12 minute înainte de final. Chiar dacă nu au câştigat decât o singură dată în Ghencea, pe vremea când "roş-albaştrii" erau antrenaţi de Protasov, bistriţenii şi-au vândut scump pielea aseară.

În minutul 35, ei ar fi trebuit să beneficieze de un penalty la intrarea lui Zapata asupra lui Tilincă, dar centralul a lăsat jocul să continue. În partea a doua a jocului, cele două echipe au rămas cu câte un om în minus, după ce Emeghara şi Tilincă au văzut câte două cartonaşe galbene. În prelungiri, oaspeţii puteau egala, dar şutul lui Dobre a nimerit bara porţii lui Zapata. (Bogdan Petrache)