Sabin Ilie, gol fără success pentru Iraklis

0

Atacantul Sabin Ilie (foto centru) a marcat pentru Iraklis Salonic în partida pierdută, pe teren propriu, cu scorul de 2-3, în faţa formaţiei Atromitos, în etapa a XX-a a campionatului

Atacantul Sabin Ilie (foto centru) a marcat pentru Iraklis Salonic în partida pierdută, pe teren propriu, cu scorul de 2-3, în faţa formaţiei Atromitos, în etapa a XX-a a campionatului Greciei. Ilie a fost introdus pe teren în minutul 75, iar în minutul 87 a marcat pentru 2-1, însă oaspeţii au reuşit să mai înscrie de două ori şi să-şi adjudece toate cele trei puncte. Al doilea român legitimat la Iraklis, mijlocaşul Marian Aliuţă, a fost integralist. Tot în campionatul elen, PAOK Salonic, cu fundaşul Cosmin Bărcăuan integralist, a învins, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formaţia Panathinaikos Atena.