VOLEI: Meciul Turcia - România a fost întrerupt din cauza unei pene de curent

0

Meciul dintre Turcia şi România, din cadrul etapei a şasea a Ligii Europene la volei feminin, s-a întrerupt în setul al doilea din cauza unei pene de curent.

Gazdele şi-au adjudecat primul set cu scorul de 25-22 iar selecţionata ţării noastre conducea cu scorul de 15-14 în momentul în care instalaţia electrică s-a oprit.

După 20 minute partida nu se reluase, jucătoarele începând să se reîncălzească deoarece lumina în sălă s-a reaprins. România se află pe locul doi în grupa B a Ligii Europene şi are nevoie de o victorie în dubla partidă cu Turcia pentru a se califica în turneul final.

Setul al doilea a revenit tot Turciei cu scorul de 25-19, în timp ce ultimul act tabela a arătat 30-28 pentru gazde.

În celălalt meci din grupă, Marea Britanie a fost învinsă, acasă, de naţionala FRanţei cu scorul de 0-3.