Real Madrid nu-si mai permite inca o infrangere

0

Molde - Honefoss. Cele do-ua formatii se intalnesc intr-un meci ce conteaza pentru Cupa Norvegiei. Prim-divizionara, Molde, s-a descurcat destul de bine pe teren propriu, in ultimele patru partide

Molde - Honefoss. Cele do-ua formatii se intalnesc intr-un meci ce conteaza pentru Cupa Norvegiei. Prim-divizionara, Molde, s-a descurcat destul de bine pe teren propriu, in ultimele patru partide fiind invinsa de doua ori, de formatii care se lupta pentru cucerirea titlului. Oaspetii au obtinut in ultimele patru meciuri jucate afara, in liga secunda, doua victorii, un egal si o infrangere, au marcat sase goluri si au primit cinci. Djugarden - Elfsborg. Lidera din Suedia, Djugarden, intalneste astazi, in cupa, ocupanta locului opt din campionat. In ultimul meci dintre cele doua formatii, gazdele de astazi s-au impus pe terenul celor de la Elfsborg, cu scorul de 2-1. In ultimele patru meciuri disputate pe alte terenuri, Elfsborg - trei remize, iar o data a fost invinsa. Basel - Young Boys. Campionatul Elvetiei propune un meci echilibrat intre doua echipe despartite de numai trei puncte. Istoria intalnirilor directe ne arata ca cei de la Basel au obtinut patru victorii si un egal in compania celor de la Young Boys, insa succesele au venit dupa partide disputate. Lyon - Lens X la pauza. In ultimele cinci meciuri jucate pe terenul celor de la Lyon, gazdele s-au impus de fiecare data. Dar, in acest sezon, Lens a inceput foarte bine campionatul, iar un rezultat de egalitate la pauza este plauzibil. Patru victorii in ultimele patru meciuri jucate pe teren propriu a obtinut Lyon, in timp ce oaspetii au adunat o victorie si trei egaluri atunci cand au jucat afara. Real Madrid - Athletic Bilbao. Gazdele nu-si mai permit inca un pas gresit, astfel ca vor juca cu motoarele turate la maxim. In plus, intalnesc o echipa care a reusit sa castige un singur punct in ultimele patru deplasari.