Răzvan Sabău, în turul doi la Bogota

0

Tenismenul român Răzvan Sabău, cap de serie numărul 2, s-a calificat în turul secund al challengerului de 100.000 de dolari de la Bogota. În runda inaugurală, el l-a învins cu scorul de 6-2,

Tenismenul român Răzvan Sabău, cap de serie numărul 2, s-a calificat în turul secund al challengerului de 100.000 de dolari de la Bogota. În runda inaugurală, el l-a învins cu scorul de 6-2, 6-3 pe columbianul Robert Farah, jucător venit din calificări. Următorul său adversar va fi un alt columbian, Carlos Salamanca, beneficiar al unui wild-card. Pe de altă parte, după ce a fost eliminat în primul tur al turneului de la Barcelona, Andrei Pavel a părăsit competiţia şi la dublu, unde l-a avut partener pe Paradorn Srichaphan (Thailanda). Cei doi au fost învinşi cu 7-5, 6-1 de către Nenad Djokovici / Dmitri Tursunov (Serbia / Rusia).