Rapidul a deraiat in Giulesti

0

Daca sezonul trecut Rapid a fost cea mai puternica formatie atunci cand a jucat in fata propriilor suporteri, acum lucrurile par sa se schimbe. Elevii lui Razvan Lucescu nu au reusit, duminica seara,

Daca sezonul trecut Rapid a fost cea mai puternica formatie atunci cand a jucat in fata propriilor suporteri, acum lucrurile par sa se schimbe. Elevii lui Razvan Lucescu nu au reusit, duminica seara, decat un rezultat de egalitate, scor 1-1, in fata celor de la FC Arges si se afla deja la doua puncte in spatele celor de la Steaua si Dinamo. Chiar daca au dominat intreaga partida, giulestenii nu au reusit sa treaca decat o singura data de barajul construit de Sorin Cartu. In minutul 73, Ilyes a marcat cu capul, de la aproximativ 11 metri, dupa o centrare venita de la Badoi. FC Arges a egalat prin Ciprian Tanasa in minutul 90, care a marcat de la sase metri, cu capul, dupa un corner executat de Dobre. In minutele de prelungire, suporterii Rapidului au aruncat cu brichete si monede in portarul celor de la Pitesti, Stefan Preda. "Fotbalul este foarte nedrept. O echipa care a alergat foarte mult, care si-a creat ocazii, nu a avut nici un pericol pe toata durata partidei la poarta ei nu reuseste sa castige. Este a nu stiu cata oara cand ne batem singuri pe o gafa incredibila in faza de aparare. Supararea este foarte mare, ne batem singuri, pentru ca nu suntem uniti, asta este situatia, in final ne-am dat singuri gol", a spus Lucescu Jr.