Pandiani a înscris degeaba de trei ori!

0

Real Madrid a învins aseară, scor 4-3 (1-3), pe Espanyol, în prologul etapei a 34-a din campionatul de fotbal al Spaniei. Atacantul oaspeţilor, Walter Pandiani (foto dreapta), a marcat de trei

Real Madrid a învins aseară, scor 4-3 (1-3), pe Espanyol, în prologul etapei a 34-a din campionatul de fotbal al Spaniei. Atacantul oaspeţilor, Walter Pandiani (foto dreapta), a marcat de trei ori (minutele 15, 27 şi 34), iar la 3-1 pentru catalani (Van Nistelrooy marcase în minutul 30), zarurile păreau aruncate.

Repriza a doua a fost de vis pentru madrileni, care au întors rezultatul într-un meci memorabil. Au mai înscris Raul (min. 49), Reyes (min. 57), Higuain (min. 89). Real Madrid are un avans de un punct în clasament până diseară, când FC Barcelona joacă pe teren propriu cu Betis.