Pancu, sub tirul presei din Turcia

0

Desi echipa antrenata de Mircea Lucescu, Besiktas, a castigat in deplasare, scor 3-0, in fata celor de la Gaziantepspor, presa din Turcia nu a scapat ocazia sa taxeze evolutia mai putin reusita a lui

Desi echipa antrenata de Mircea Lucescu, Besiktas, a castigat in deplasare, scor 3-0, in fata celor de la Gaziantepspor, presa din Turcia nu a scapat ocazia sa taxeze evolutia mai putin reusita a lui Pancu. Cotidianul "Star" a scris, ironic, ca Pancu a fost libero-ul echipei gazde. "In prima repriza, Pancu a impiedicat mingea sa intre in poarta formatiei Gaziantepspor, de parca ar fi fost fundasul acestei formatii. S-a vazut ca fotbalistul roman a fost departe de vechea sa forma", se mai mentioneaza in "Star". "Incredibilul Pancu" este titlul unui articol aparut in cotidianul "Turkiye", care scrie ca fotbalistul roman se afla la cinci metri de poarta adversa cand a impiedicat mingea trimisa de Ilhan Mansiz sa intre in poarta. "El a sutat mingea spre propria poarta, intr-un mod ciudat. La aceasta faza, Lucescu si-a iesit din fire", precizeaza "Turkiye". Jurnalul "Hurriyet" i-a acordat lui Pancu nota 5. "In minutul 11, Pancu i-a mai adaugat un fir de par alb lui Lucescu. Fotbalistul roman, in loc sa trimita mingea in poarta goala, a sutat-o spre centrul terenului. In afara lui Pancu, nici un jucator nu a mai jucat asa slab", se arata in "Hurriyet".