Owen revine cu gol

0

Un oficial al formatiei FC Liverpool, Alex Miller, a fost prezent in Ghencea, la disputa dintre Steaua si Gloria Bistrita

Revenit dupa o accidentare la glezna, internationalul englez a reusit sa marcheze primul gol al intalnirii Liverpool - Leeds, scor 3-1, ajungand astfel la cota noua in acest sezon. La finalul meciului, Owen a declarat ca este fericit ca a revenit, dar va trebui sa mai treaca ceva vreme pana va putea sa ajunga la forma maxima. De asemenea, antrenorul Gerard Houllier a spus ca Michael se antrenase doar vineri si nu intentiona sa-l foloseasca contra celor de la Leeds mai mult de 60 de minute. Una peste alta, jocul celor de la Liverpool s-a schimbat in bine fata de ultimele saptamani, in afara celor trei goluri marcate, "cormoranii" avand si alte cateva ocazii clare. "Cele trei puncte sunt meritate. Ne-am creat multe ocazii de gol, iar meciul se putea termina inca din prima repriza. La pauza, le-am spus jucatorilor sa atace in continuare si ei mi-au urmat sfatul intocmai. Apoi, Dudek a salvat miraculos in fata lui Viduka, dupa care noi am reusit sa marcam al doilea gol", a caracterizat meciul tehnicianul gazdelor, Houllier. Omul meciului a fost Harry Kewell, transferat in vara chiar de la Leeds.