Mutu a jucat pentru Juventus in turneul de la Trieste

0

Atacantul roman Adrian Mutu a fost titular in partida pe care Juventus Torino a jucat-o contra lui Internazionale Milano in cadrul triunghiularului de la Trieste, turneu la care a mai participat si AC

Atacantul roman Adrian Mutu a fost titular in partida pe care Juventus Torino a jucat-o contra lui Internazionale Milano in cadrul triunghiularului de la Trieste, turneu la care a mai participat si AC Milan. Cele trei echipe au jucat dupa sistemul fiecare cu fiecare, in partide care au durat cate 45 de minute. In primul meci al torinezilor, pierdut cu 5-4 dupa penaltiuri in fata lui AC Milan, Mutu nu a jucat nici un minut. El a fost titular in cea de-a doua partida a juventinilor, contra lui Inter. Romanul a dovedit pofta de joc si s-a remarcat transformand excelent o lovitura libera de la 18 metri. "In minutul 10, portarul Carini a deviat cu greutate in corner splendida lovitura libera executata de Mutu", a scris cotidianul "Gazzetta dello Sport". In plus, "Briliantul" a contribuit si la cea mai spectaculoasa faza a turneului. Ibrahimovici a deviat cu calcaiul o centrare, Mutu a pasat tot cu calcaiul spre Vieira, care, din intoarcere, a sutat in transversala. Cu Mutu in teren insa, Juventus a pierdut din nou, cu 0-1, golul interistilor fiind reusit de Martins, iar echipa din Milano a castigat pentru a patra oara consecutiv trofeul Tim.