Mircea Lucescu, învingător în deplasare

0

şahtior Doneţk, echipă pregătită de tehnicianul român Mircea Lucescu, a învins, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), pe Krivoi-Rog, într-un meci contând pentru etapa a 26-a din campionatul

şahtior Doneţk, echipă pregătită de tehnicianul român Mircea Lucescu, a învins, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), pe Krivoi-Rog, într-un meci contând pentru etapa a 26-a din campionatul Ucrainei. Victoria "minerilor" a venit destul de târziu, Vorobei marcând unicul gol al partidei cu doar 10 minute înainte de final. La şahtior, Ciprian Marica a intrat pe teren în minutul 57, în timp ce Răzvan Raţ a fost integralist. Cu acest rezultat, echipa lui Mircea Lucescu rămâne pe locul doi în clasament, având 38 de puncte, cu patru mai puţine decât liderul, Dinamo Kiev.