Marseille bate tot

0

Francezii de la Olympique Marseille sunt liderii Grupei F, din care face parte si Dinamo, cu sase puncte dupa doua partide. Desi au avut o evolutie destul de modesta in fata lui Heerenveen, francezii

Francezii de la Olympique Marseille sunt liderii Grupei F, din care face parte si Dinamo, cu sase puncte dupa doua partide. Desi au avut o evolutie destul de modesta in fata lui Heerenveen, francezii au castigat in ultimul minut printr-un penalti transformat de Taiwo. In celalalt meci al grupei, detinatoarea trofeului, TSKA Moscova, a obtinut prima victorie in grupa, 2-1 cu Levski Sofia. Salvarea rusilor s-a numit Vagener Love care a marcat ambele goluri in minutele 49 si 73. Bulgarii au reusit doar golul de onoare in ultimul minut al partidei. TSKA intra astfel serios in cartile calificarii si vor veni in Stefan cel Mare la victorie pentru a-si asigura prezenta in primavara europeana. Grupa F ramane deschisa oricarui rezultat, toate cele cinci echipe pastrand sanse de calificare.