Laurenţiu Reghecampf a înscris din penalti

0

Jucătorul Laurenţiu Reghecampf (foto) a marcat un gol pentru Alemannia Aachen în meciul cu Hanovra 96 pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul 1-4, în etapa a XX-a a campionatului

Jucătorul Laurenţiu Reghecampf (foto) a marcat un gol pentru Alemannia Aachen în meciul cu Hanovra 96 pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul 1-4, în etapa a XX-a a campionatului Germaniei. Reghecampf, care a fost integralist, a marcat în minutul 26 al partidei, din penalti. Pentru Hanovra au înscris Jankow "5, Rosenthal "23, Huszti "31 (penalti) şi Stajner "90+1. Într-un alt meci din Bundesliga, Energie Cottbus, cu Vlad Munteanu şi Sergiu Radu titulari, a remizat, pe teren propriu, scor 0-0, cu VfL Bochum. Radu a fost integralist, iar Munteanu a fost înlocuit în minutul 69. Atacantul Marius Niculae a fost rezervă la FSV Mainz 05 la meciul din deplasare cu Eintracht Frankfurt, încheiat cu scorul de 0-0.