LUMEA PARIURILOR SPORTIVE - Miza pe derbiurile de la mijlocul clasamentului

0

Chelsea - Liverpool. Cu trei victorii din trei meciuri in fata lui Liverpool, trupa lui Mourinho este marea favorita a semifinalei englezesti din acest sezon de Liga Campionilor. Cele doua succese din

Chelsea - Liverpool. Cu trei victorii din trei meciuri in fata lui Liverpool, trupa lui Mourinho este marea favorita a semifinalei englezesti din acest sezon de Liga Campionilor. Cele doua succese din campionat si din finala Cupei Ligii Angliei in fata "cormoranilor", revenirea in teren a lui Arjen Robben si pe banca tehnica a controversatului antrenor portughez Jose Mourinho, fac din Chelsea - Liverpool un meci de un solist. Dar cum apetitul ofensiv al gazdelor este cunoscut, iar in Liga Campionilor au facut mereu prime reprize de exceptie, sansele ca ei sa conduca la pauza sunt foarte mari. Otelul - Gloria. Aparent, Otelul si Gloria sunt doua echipe lipsite de griji. Aflate la mijlocul clasamentului, pe locurile 8, respectiv 10, ele sunt privite in aceasta editie mai mult ca niste arbitri in luptele de la extremele ierarhiei Diviziei A. Galatenii sunt redutabili pe teren propriu, iar in meciul tur, Gloria a castigat cu 3-0, scor care ii face pe multi pariori sa zambeasca. FC Arges - CFR Cluj. Pe locul 12 si cu un ingrijorator minus sase la adevar, pitestenii nu isi mai permit un pas gresit pe teren propriu. CFR Cluj a fost in acest retur una dintre cele mai slabe echipe, adunand doar 4 puncte in cele 6 etape disputate. Trupa antrenata de Sorin Cartu are nevoie de un rezultat pozitiv, mai ales ca in Trivale urmeaza sa mai soseasca in acest retur Politehnica Timisoara, Rapid si Dinamo. Universitatea Craiova - FC National. Cu nici o victorie in acest retur, oltenii au neaparata nevoie de un rezultat pozitiv. Meciurile cu Steaua si cu CFR Cluj au demonstrat ca Stiinta mai stie totusi putin fotbal si ca uneori are nevoie si de sansa. Bancarii vin dupa un meci de senzatie facut pe teren propriu cu Dinamo, lucru si moralul prea ridicat ar putea fi un avantaj pentru olteni.