LUMEA PARIURILOR SPORTIVE - Inter, sanse mari de calificare in sferturile Ligii Campionilor

0

Chelsea - West Brom 1 pauza. Trupa pregatita de Mourinho trece printr-o perioada fasta atat in campionat, cat si Liga Campionilor, de unde tocmai au eliminat pe Barcelona. West Brom., in schimb, este

Chelsea - West Brom 1 pauza. Trupa pregatita de Mourinho trece printr-o perioada fasta atat in campionat, cat si Liga Campionilor, de unde tocmai au eliminat pe Barcelona. West Brom., in schimb, este ca si retrogradata, aflandu-se pe locul 19 din 20 de formatii. In aceste conditii, este foarte posibil ca Chelsea sa-si asigure un avantaj linistitor inca din prima repriza. Inter - Porto 1. In meciul tur, Inter a obtinut un rezultat de egalitate in Portugalia, scor 1-1, ceea ce o transforma in favorita la continuarea aventurii in Liga Campionilor. In plus, oaspetii nu trec printr-o perioada fasta nici in campionat unde tocmai au pierdut, pe teren propriu cu scorul de 4-0 in fata celor de la Nacional. West Ham - Crewe 1. Gazdele joaca bine pe teren propriu, unde, din 18 partide, au obtinut 11 victorii, in timp ce oaspetii au adunat noua infrangeri tot din 18 jocuri in deplasare. Mai mult, Crewe are cea mai slaba aparare la partidele in deplasare, primind cate doua goluri in fiecare meci. Danubio - Bolivar 1. Pana acum, in Cupa Libertadores, Bolivar a inregistrat o victorie pe teren propriu, scor 4-3 cu Santos si o infrangere, scor 1-0 in fata celor de la L.D.U. Aceeasi linie de clasament este detinuta si de catre Danubio, care are o victorie cu 3-0 acasa cu L.D.U si o infrangere, scor 3-2 in fata celor de la Santos. In aceste conditii, gazdele au sanse foarte mari de a castiga partida de astazi, chiar daca victoria va fi la limita. Univ. De Chile - The Strongest 1. Univ. De Chile se afla intr-o forma buna, atat in campionat, cat si in Cupa Libertadores. In campionat, din opt partide a adunat cinci victorii, iar in Cupa Libertadores a castigat un meci pe teren propriu si a pierdut un altul in deplasare. The Strongest a jucat doar o partida in Cupa Libertadores si a terminat la egalitate cu Sao Paolo, scor 3-3, pe propriul teren. Data fiind forma de moment foarte buna a celor de la Universidad, victoria acestora nu ar trebui sa surprinda pe nimeni.