LUMEA PARIURILOR SPORTIVE - Cupa UEFA, ziua a doua a optimilor de finala

0

CSKA Moscova - Partizan. Dupa ce au condus trei sferturi din meci, dar s-au vazut egalati pe final, cei de la Moscova vor aborda cu furie returul cu iugoslavii de la Partizan. Daca ne gandim ca au

CSKA Moscova - Partizan. Dupa ce au condus trei sferturi din meci, dar s-au vazut egalati pe final, cei de la Moscova vor aborda cu furie returul cu iugoslavii de la Partizan. Daca ne gandim ca au inceput in forta acest sezon, ca sunt aproape de nebatut pe teren propriu, atunci ne dam seama ca rusii nu au nici o emotie in acest joc. Singurii care trebuie sa se teama sunt cei de la Partizan, dar probabil ca si ei se mira ca au ajuns atat de departe. Verona - Triestina. Gazdele sunt atat de aproape de locurile fruntase, cele care asigura promovarea in serie A, incat sunt disperate dupa victorie. Joaca foarte bine acasa, unde nu au mai pierdut un meci de luni intregi, asa ca ii asteapta cu interes pe cei de la Triestina. Echipa oaspete, care a pierdut meciul de acasa cu Verona, nu are cine stie ce obiective in acest sezon decat clasarea pe undeva pe la mijlocul clasamentului, iar locul pe care il ocupa acum, la vreo cinci puncte de retrogradare, nu o nelinisteste. Zaragoza - Austria Viena. Dupa ce au dat gol la Viena si nici nu au pierdut meciul din deplasare, cei de la Zaragoza se pot califica si la 0-0. In aceste conditii, ei se vor multumi sa se apere si sa-i surprinda pe austrieci pe contraatac, mai ales ca acestia au mare nevoie de cel putin un gol ca sa se califice. Groningen - PSV Eindhoven. Liderii primei divizii olandeze, cea mai in forma echipa din "Tara Lalelelor" in acest moment, nu au cum sa se impiedice de Groningen, o echipa de mana a doua, totusi. In tur, cei din PSV au castigat cu 3-0 si acum nu vor forta, dar o victorie la limita le este oricand la-ndemana.