Înfrângere la hochei cu Japonia: 5-6

0

Reprezentativa de hochei pe gheaţă a României a pierdut şi cel de-al doilea meci din grupa B a Campionatului Mondial Divizia 1, ce se desfăşoară în aceste zile la Ljubljana. După

Reprezentativa de hochei pe gheaţă a României a pierdut şi cel de-al doilea meci din grupa B a Campionatului Mondial Divizia 1, ce se desfăşoară în aceste zile la Ljubljana. După umilinţa suferită în faţa echipei-gazdă, Slovenia, în primul meci, când au pierdut cu 1-10, tricolorii au mers mult mai bine în al doilea joc, contra Japoniei. Băieţii pregătiţi de Daniel Herlea au reuşit să menţină echilibrul pe toată durata jocului, scorul la finele timpului regulamentar fiind 5-5. Din păcate, niponii s-au impus în cele din urmă printr-un gol marcat în primul minut al prelungirilor. Golurile tricolorilor din partida cu Japonia au fost izbutite de Timaru (3), Geru şi Elekeş. În următorul meci, românii întâlnesc în această seară reprezentativa Ungariei.