HCM Constanţa, zdrobită în Spania

0

Cealaltă participantă a handbalului românesc în cupele europene, HCM Constanţa, a pierdut calificarea în finala Cupei Cupelor. Echipa lui Aihan Omer a pierdut, cu scorul de 31-40, manşa a doua

Cealaltă participantă a handbalului românesc în cupele europene, HCM Constanţa, a pierdut calificarea în finala Cupei Cupelor. Echipa lui Aihan Omer a pierdut, cu scorul de 31-40, manşa a doua a semifinalei în faţa spaniolilor de la Valladolid. Deşi au declarat că au puterea să întoarcă rezultatul din meciul tur, constănţenii au primit o lecţie de handbal în faţa a 3.200 de suporteri spanioli. După un început destul de slab, românii au cedat tot mai mult teren pe parcursul partidei, ibericii conducând chiar şi cu 14 puncte! Învinşi şi la Constanţa cu 29-33, liderul campionatului românesc părăseşte competiţia după un scor general de 60-73.