Gloria a pierdut la limita la Brescia

0

Trupa lui Tata Jean a fost invinsa sambata cu 2-1 in Italia, in prima mansa a turului doi a Cupei UEFA Intertoto disputata in fata Bresciei. Rezultatul destul de strans scos de Gloria isi gaseste

Trupa lui Tata Jean a fost invinsa sambata cu 2-1 in Italia, in prima mansa a turului doi a Cupei UEFA Intertoto disputata in fata Bresciei. Rezultatul destul de strans scos de Gloria isi gaseste explicatia nu intr-o evolutie foarte buna a elevilor lui Remus Vlad, ci in decizia antrenorului De Biassi de a-i menaja pe titulari si de a folosi foarte multe rezerve. Chiar si in aceste conditii, bistritenii au rezistat fara gol doar 3 minute, Cortellini reusind deschiderea scorului in urma unei greseli a defensivei romane. Egalarea Gloriei a venit dupa 7 minute, Velcea punandu-si numele pe tabela de marcaj. Golul victoriei Bresciei a venit in minutul 81 si a purtat semnatura lui Del Nero. Singurul din echipa bistriteana care a stralucit a fost Lucian Sanmartean, evolutia lui fiind remarcata si de oficialii Bresciei, care ar putea incepe in curand negocierile pentru transferul sau.