Germania învinge şi pe noul Wembley

0

Anglia nu ştie să câştige la Londra împotriva rivalei istorice, Germania. Elevii lui Steve McClaren a fost învinşi miercuri seară de nemţi, scor 1-2, deşi oaspeţii nu au folosit prima echipă.

Meciul a avut o semnificaţie aparte, fiind jucat pe noul Wembley. Germania a reuşit să învingă Anglia şi pe vechiul Wembley, în octombrie 2000, înainte ca faimoasa arenă să fie demolată pentru a face loc actualului stadion, de 90.000 de locuri.

Miercuri, Frank Lampard a deschis scorul pentru englezi în minutul nouă, însă germanii au replicat rapid şi au stabilit scorul final înainte de pauză, prin golurile lui Kuranyi (26) şi Pander (40). A fost a cincea victorie consecutivă a nemţilor în capitala engleză!