Ganea l-a salvat pe Hagi

0

Echipa antrenata de Gica Hagi, Bursaspor, a reusit scorul etapei, 6-0, in partida disputata acasa contra celor de la Adanaspor, trei dintre goluri fiind inscrise de internationalul roman Ionel Ganea.

Echipa antrenata de Gica Hagi, Bursaspor, a reusit scorul etapei, 6-0, in partida disputata acasa contra celor de la Adanaspor, trei dintre goluri fiind inscrise de internationalul roman Ionel Ganea. Acesta a reusit astfel sa il ajute pe Hagi, care in ultimul timp a fost foarte contestat de presa si de o anumita parte a fanilor. Romanul a marcat in minutele 14, 19 si 59 si a jucat pana in minutul 63, cand a fost schimbat cu Mehmed Al. Celelalte goluri au fost inscrise de Okan Yilmaz in minutele 29 si 47, respectiv Mehmet Al in minutul 83. De altfel, Ganea a fost cel mai bun jucator de pe teren, site-urile tnn.net si ajansspor. com acordandu-i patru stele. La formatia din Bursa, mijlocasul Cornel Frasineanu a jucat tot meciul, in timp ce Iulian Miu a evoluat pana in minutul 72, ambii primind cate trei stele din partea celor doua site-uri. Portarul Bogdan Vintila nu a evoluat. Victoria impotriva celor de la Adanaspor vine intr-un moment foarte dificil pentru antrenorul Hagi, care, in urma rezultatelor slabe, isi daduse demisia saptamana trecuta. "Constienti de valoarea tehnicianului roman", baskanii de la Bursa au refuzat demisia tehnicianului roman, fiind convinsi ca jucatorii sunt mai vinovati decat antrenorul. Acest meci le-a dovedit sefilor ca nu s-au inselat atunci cand l-au pastrat pe Hagi, iar acesta a demonstrat ca poate stapani o situatie dificila, asa cum a fost la Bursaspor in ultimele zile. In ceea ce-l priveste pe Ganea, jucatorul a rasplatit increderea acordata de Hagi, care s-a incapatanat sa-l mentina in teren chiar si atunci cand evolutiile lui nu erau dintre cele mai bune.