Gălăţenii acuză poziţia de ofsaid

0

Despre faza controversată a golului al doilea al CFR, marcat în minutul 54 de Semedo, preşedintele Oţelului, Marius Stan, a afirmat direct că a fost înscris din ofsaid. Antrenorul Grigoraş a

Despre faza controversată a golului al doilea al CFR, marcat în minutul 54 de Semedo, preşedintele Oţelului, Marius Stan, a afirmat direct că a fost înscris din ofsaid. Antrenorul Grigoraş a spus că jocul pe ansamblu "ne dădea speranţe la un egal, dar că s-a opus tuşierul, care a pus umărul la această victorie clujeană". Antrenorul CFR, Cristiano Bergodi, a afirmat că din poziţia sa de pe bancă nu a putut aprecia dacă a fost sau nu ofsaid. Bergodi a respins însă faptul că era justificat un egal. "Putea fi 3-0, am ratat mai multe ocazii clare. Am meritat victoria, nu cred că Galaţiul merita egalul", a spus Bergodi