Dubla lui Ciocoiu mentine Bacaul pe linia de plutire

0

Dupa ce a realizat ca este foarte greu sa faci performanta, Dumitru Sechelariu pare a se fi reorientat spre cresterea de tinere valori. Andrei Cristea este unul dintre ele, iar l-a partida cu FC Arges

Dupa ce a realizat ca este foarte greu sa faci performanta, Dumitru Sechelariu pare a se fi reorientat spre cresterea de tinere valori. Andrei Cristea este unul dintre ele, iar l-a partida cu FC Arges a fost omul care a luminat actiunile gazdelor. De partea cealalta, argesenii l-au avut pe Dica, si el un tanar aflat la portile afirmarii in Divizia A. Primul care a lovit a fost Dica, care in minutul sase a plasat sub bara un balon venit de la Mircea Stan. Sub amenintarea unui nou esec pe teren propriu, moldovenii au apasat pe acceleratie, si in minutul opt Ciocoiu transforma o lovitura de la 11 metri obtinuta de celalalt tanar jucator, Cristea. Partida a fost decisa in minutul 26, atunci cand Marincau a gafat nepermis intr-o situatie periculoasa pentru argeseni. Cristea a centrat de pe partea stanga, fundasul argesean a luftat la 7 metri in fata portii, iar Ciocoiu a trimis elegant pe langa Coman. De altfel, la finalul partidei atacantul bacauan nu a uitat sa raspunda contestatorilor. "Am demonstrat astazi ca aceia care au spus ca nu mai sunt un jucator important s-au inselat", a declarat fostul atacant din Ghencea. Golurile marcate de Ciocoiu au fost primele reusite in acest campionat. Ultimul punct marcat de Ciocoiu dateaza din ultima etapa a campionatului trecut, 1-0 cu Brasovul, victorie sinonima cu salvarea de la barajul de retrogradare.