Dinamo a reusit un set alb impotriva Bacaului

0

Vicecampioana Dinamo a stabilit scorul de pana acum al campionatului, invingand cu 6-0 pe FCM Bacau. Cu gandul mai mult la meciul de joi cu Everton, ,cainii" au dat recital. Echilibrul s-a mentinut

Vicecampioana Dinamo a stabilit scorul de pana acum al campionatului, invingand cu 6-0 pe FCM Bacau. Cu gandul mai mult la meciul de joi cu Everton, ,cainii" au dat recital. Echilibrul s-a mentinut doar un sfert de ora, pana cand atacantul Claudiu Niculescu a deschis scorul cu un sut din interiorul careului. Acelasi Niculescu a majorat scorul in minutul 27, iar scorul pauzei a fost stabilit in minutul 45 de Moti, aflat la primul sau gol in tricoul alb-rosu. In repriza a doua, Zicu de doua ori si Vlad Munteanu au completat un scor cat un set alb la tenis. La final, tehnicianul dinamovist a concluzionat ca bacauanilor le este frica sa joace in Capitala si considera ca victoria facila de duminica ar putea sa le dea prea multa incredere elevilor sai inaintea partidei cu Everton. ,Scorul de astazi este cam mare inaintea unei confruntari de cupa europeana, insa important es-te faptul ca ne-a mers jocul", a declarat Andone. De partea cealalta, antrenorul bacauan Cristi Popovici a recapitulat corectiile suferite in Stefan cel Mare de-a lungul timpului: ,In scurta mea cariera de antrenor, cu Dinamo am inregistrat cele mai mari infrangeri: 7-3 acum doi ani, 3-0 anul trecut si 6-0 astazi". Dupa victoria la scor in fata Bacaului, alb-rosii se gandesc cu optimism la infruntarea cu Everton. ,Eu cred in sansa noastra. Putem sa ne calificam. Trebuie sa profitam de pasa proasta a celor de la Everton, insa ne trebuie si san-sa".