Dinamo, doar 1-1 cu Gloria

0

Dupa dusul rece administrat de Rapid, chiar in Stefan cel Mare, Dinamo s-a prezentat la Bistrita cu gandul de a aduna cele trei puncte puse in joc pentru a-si consolida pozitia in clasament. Inceputul

Dupa dusul rece administrat de Rapid, chiar in Stefan cel Mare, Dinamo s-a prezentat la Bistrita cu gandul de a aduna cele trei puncte puse in joc pentru a-si consolida pozitia in clasament. Inceputul de meci a lasat impresia ca Dinamo nu va avea probleme in a-si atinge obiectivul. Era abia minutul 21 cand Danciulescu reusea sa aduca pe Dinamo in avantaj, iar publicul din tribune astepta un galop de sanatate din partea dinamovistilor, insa nu au avut parte decat de ratari. In partea a doua, rolurile s-au schimbat. Obligati sa atace, bistritenii au fost mai prezenti in jumatatea dinamovista, insa majoritatea actiunilor se terminau la marginea careului de 16 metri. Dinamo a raspuns cu cateva contraatacuri periculoase, la una din faze mingea lovind transversala portii lui Campeanu. Ultimul minut de joc va aduce si egalarea, cand Vasilache, introdus in cea de-a doua repriza, a sutat spre poarta, iar mingea, deviata de un fotbalist dinamovist, n-a putut fi retinuta de Preda, prins pe picior gresit. La final, tabela a consemnat scorul de 1-1, Gloria reusind astfel sa incurce inca o pretendenta la titlu, dupa egalul obtinut cu Rapid.