Dan Petrescu: "Prima sansa o are Otelul"

0

Rapid incearca diseara sa-i elimine pe galateni din Cupa Romaniei dupa ce in tur a pierdut cu 2-0

In aceasta seara, de la ora 20, Rapid va incerca sa remonteze avantajul de doua goluri luat de catre Otelul Galati in prima mansa a Cupei Romaniei. In ciuda unui loc mai valoros, dar si a unei pozitii mai bune in clasamentul Diviziei A, Dan Petrescu considera ca oaspetii au prima sansa la calificare. "Eu cred in sansa noastra. Acum sper sa creada si jucatorii. In aceasta perioada de pregatire, numai intr-un singur meci am revenit de la 0-2, insa aici e vorba de un alt meci. Otelul este o echipa care se apara bine si joaca pe contraatac". Din lotul Rapidului, Maldarasanu si Ilyes au sanse mici sa evolueze contra galatenilor. De altfel, Dan Petrescu a spus ca primul 11 il va stabili cu o noapte inainte de partida. In ceea ce-l priveste pe Iacob, care in aceasta pauza competitionala a venit chiar de la Otelul Galati, ar putea aparea in prima echipa, el neavand nici o clauza care sa-i interzica sa joace impotriva echipei de la care a plecat. Tot astazi , de la ora 14,30, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei se vor intalni: Petrolul - Dinamo si Apulum - FC Arges, in vreme ce partida Poli Timisoara - Gloria Bistrita este programata la ora 19.