Craioveanu a inscris impotriva Barcelonei

0

* Fostul international roman a marcat singurul gol al echipei sale, Getafe, dupa care, la 25 de minute, a fost eliminat * Adversara Stelei din Cupa UEFA, Athletic Bilbao, s-a distrat cu Santander, pe care a invins-o cu 3-0

Atacantul roman Gheorghe Craioveanu a inscris unicul gol al echipei sale, Getafe, in meciul pierdut pe teren propriu, scor 1-2 in fata liderului, FC Barcelona. Catalanii au inceput bine partida, inscriind de doua ori in numai trei minute prin Marquez (21) si (23). Fostul international roman, care a fost introdus in teren la pauza, a redus din diferenta in minutul 58. Romanul nu a putut sa-si ajute pana la sfarsit colegii, fiind eliminat pentru un fault in postura de ultim aparator, in minutul 83. Getafe ar fi putut obtine totusi un punct, gazdele ratand o ocazie monumentala in ultimul minut de joc. Adversara de miercuri a Stelei in Cupa UEFA, Athletic Bilbao, a invins fara drept de apel pe Racing de Santander cu scorul de 3-0. Pentru basci au marcat Ezquerro (7), Gurpegui (25) si Ursaiz (62), in cel mai reusit joc al echipei din acest sezon. Gazdele si-au asediat adversarii in propriul careu, ratand numeroase ocazii. Misiunea Stelei se anunta cu atat mai dificila cu cat presa a remarcat forma excelenta pe care o traverseaza echipa basca: "De mult nu a mai dominat Bilbao o partida atat de clar", a notat ziarul "Marca".