Claudiu Keşeru, gol de la 30 de metri

0

Atacantul român Claudiu Keşeru a înscris, sâmbătă, primul său gol în ediţia 2006/2007 a campionatului Franţei, în partida pe care FC Nantes a pierdut-o, pe teren propriu, cu scorul de

Atacantul român Claudiu Keşeru a înscris, sâmbătă, primul său gol în ediţia 2006/2007 a campionatului Franţei, în partida pe care FC Nantes a pierdut-o, pe teren propriu, cu scorul de 2-5, în faţa formaţiei Valenciennes. Keşeru, introdus pe teren în minutul 65, în locul lui Pieroni, a marcat primul gol al gazdelor, în minutul 79, cu un şut de la 30 de metri, care l-a surprins pe Penneteau prea avansat. Pentru FC Nantes a mai marcat Guillon, în minutul 86. Golurile echipei Valenciennes au fost înscrise de Savidan "18, "49, "72, "88 şi Dufresne "75. La oaspeţi, atacantul Florin Bratu a fost rezervă. Într-un alt meci din Ligue 1, AJ Auxerre, cu atacantul Daniel Niculae pe banca de rezerve, a remizat, pe teren propriu, scor 1-1, cu AS Saint-Etienne.