Chelsea a facut instructie cu germanii de la Bayern

0

Formatia engleza Chelsea Londra a facut un pas important spre semifinalele Ligii Campionilor dupa ce a invins, cu scorul de 4-2, pe germanii de la Bayern Munchen. Fara tehnicianul Jose Mourinho pe

Formatia engleza Chelsea Londra a facut un pas important spre semifinalele Ligii Campionilor dupa ce a invins, cu scorul de 4-2, pe germanii de la Bayern Munchen. Fara tehnicianul Jose Mourinho pe banca, portughezul ispasind suspendarea impusa de UEFA, jucatorii lui Chelsea s-au distrat cu jucatorii nemti, inscriind prin Cole (4), Lampard (60, 70) si Didier Drogba (80). Sperantele nemtilor au fost tinute in viata prin golurile reusite de Schweinsteiger (52) si Michael Ballack (90), din lovitura de pedeapsa. "Bayern a fost rapusa cu cruzime", a scris cotidianul german "Bild" care continua criticile aduse munchenezilor: "Doar penaltiul reusit inainte de final lasa usa usor crapata spre semifinale. Bayern a fost rupta complet. Apararea parca nici nu a existat". In celalalt sfert de finala disputat miercuri seara, AC Milan a castigat cu 2-0 derbiul cu Internazionale. Scorul a fost deschis in minutul 45 de Jaap Stam, iar in minutul 74, Andrei Sevcenko a marit diferenta, aducand pe diavoli aproape de semifinale. Agentia Datasport a titrat "Stam si Sevcenko au pedepsit Interul", in timp ce Gazzetta dello Sport a notat "Implacabilul Milan. Un SuperMilan demoleaza Interul". Meciurile retur ale sferturilor de finala se vor disputa pe 12 si 13 aprilie.