Ceahlăul revine în A, cu nocturnă

0

un şut parabil al lui Tibi şerban, făcându-l pe patronul Ioan Neculaie să se gândească din ce în ce mai mult la o luptă cu concitadina Forex pentru cea de-a doua poziţie. Moldovenii se

un şut parabil al lui Tibi şerban, făcându-l pe patronul Ioan Neculaie să se gândească din ce în ce mai mult la o luptă cu concitadina Forex pentru cea de-a doua poziţie. Moldovenii se gândesc de acum la revenirea în prima ligă, până atunci fotbaliştii lui Gheorghe ştefan urmând a-şi disputa partidele de acasă în nocturnă, instalaţie de 1.400 de lucşi care a costat 54 miliarde de lei vechi.

"U" Craiova, debut în forţă
Ca şi în prima serie a Diviziei B, unde Ceahlăul s-a detaşat de restul echipelor, şi în seria a doua, Universitatea pare a avea o sarcină uşoară, ea trecând în debutul returului de "satelitul" Rapidului, Electromagnetica, cu scorul de 4-0. "Mi-a fost frică la un moment dat. Mai ales în prima repriză când am văzut că nu putem marca. Rapid a evoluat foarte bine şi sper să joace aşa de bine şi în faţa contracandidatelor noastre", a declarat patronul Adrian Mititelu, lăsând să se înţeleagă că oaspeţii au fost motivaţi financiar de "duşmanii" de la Petrolul Ploieşti şi Unirea Urziceni. "Am avut o primă repriză grea. Am reuşit să înscriem cu noroc primul gol pe o greşeală a apărării adverse", a menţionat antrenorul Ovidiu Stângă.