"Câinii roşii" s-au distrat la Giurgiu, cu Dunărea

0

Dinamo a învins cu scorul de 4-0 (2-0) pe Dunărea Giurgiu într-un meci amical disputat pe terenul formaţiei din Liga II. Alb-roşiii au marcat repede prin Lemnaru (4), scorul pauzei fiind

Dinamo a învins cu scorul de 4-0 (2-0) pe Dunărea Giurgiu într-un meci amical disputat pe terenul formaţiei din Liga II. Alb-roşiii au marcat repede prin Lemnaru (4), scorul pauzei fiind stabilit de Ropotan - foto - (35). În repriza secundă şi-a intrat în rol Dănciulescu, autorul unei "duble" (77 şi 78). Ultima fază a meciului a adus o mare ocazie a lui Cătălin Munteanu care nu a reuşit să înscrie din doar 10 metri. Mircea Rednic l-a folosit în acest amical şi pe mijlocaşul brazilian de 22 de ani Leandro, adus la Dinamo II, de la Unirea Urziceni.