"Cainii" au muscat de trei ori

0

* Condusi la pauza cu 1-0, "alb-rosii" au revenit spectaculos la inceputul reprizei secunde, reusind trei goluri in sapte minute * Dupa victoria in fata lui FC Brasov, tehnicianul dinamovist Ioan Andone a spus ca se gandeste din nou la titlu

Dinamo a reusit cea de-a treia victorie in acest sezon, invingand pe teren propriu, pe FC Brasov, cu scorul de 3-1. Desi au evoluat ezitant in prima repriza, cand au fost condusi prin golul inscris de Ghindaru in minutul 35, "alb-rosii" au avut o repriza secunda de vis, care a adus aminte de evolutiile din sezonul trecut. In mai putin de zece minute, Niculescu (53), Grigorie (55) si Danciulescu (60), au intors rezultatul transformand emotiile de la pauza intr-un succes facil pentru "caini". Pentru tehnicianul Ioan Andone, victoria de duminica a fost o dovada ca echipa se afla pe drumul cel bun, el declarand ca a asistat la cel mai bun joc al echipei sale din acest sezon. "In prima parte ne-a lipsit golul, dar am reusit sa ne cream ocazii. In repriza a doua am jucat ce sper sa joace Dinamo in tot acest campionat. Am mai avut ocazii nefinalizate, dar important este ca am castigat. Dinamo e departe de pretentiile la titlu, dar noi inca speram", a spus Andone. Antrenorul brasovean Gabi Stan s-a declarat surprins de caderea echipei din primul sfert de ora al reprizei secunde, hotarand sa vorbeasca cu jucatorii pentru a deslusi misterul. "Am avut o prima repriza buna, insa nu am stiut sa gestionam golul pe care l-am marcat. Nu pot sa-mi explic ce s-a intamplat la inceputul reprizei secunde, cand am primit trei goluri. La pauza i-am atentionat sa tina mingea cat mai mult pentru a nu da posibilitatea adversarului sa atace, dar au facut pe dos. S-a spus ca e vorba de lipsa de pregatire, dar eu cred ca e vorba de imaturitate. Voi sta de vorba cu jucatorii sa vedem ce s-a intamplat", a precizat "Gabello". Victoria lui Dinamo a adus si impacarea dintre echipa si suporteri, cei 5000 de fani ai "alb-rosilor" aplaudand la final succesul favoritilor. Suporterii nu le-au reprosat nimic nici celor trei fotbalisti care au fost implicati, saptamana trecuta, intr-un grav accident de circulatie. Iordache, Semeghin si Goian au urmarit partida de la tribuna I, fiind insotiti de psihologul clubului, Luminita Cojocaru, care a inceput sa poarte dicutii cu acestia pentru a-i ajuta sa depaseasca socul cauzat de accident. Dinamo a reusit sa-si asigure si serviciile atacantului Adrian Mihalcea, care a ajuns la un acord de reziliere a contractului cu italienii de la Genoa. Astfel, in cursul zilei de astazi, sau cel mai tarziu maine, atacantul va semna un contract cu Dinamo de pe urma caruia va castiga cate 120.000 de dolari pe sezon.