CFR Cluj a defilat la debut

0

Start furibund în noul sezon al campioanei CFR Cluj, care s-a impus cu 4-0 în faţa nou promovatei CS Otopeni. Eugen Trică (foto stânga) le-a urat bun venit celor de la CS Otopeni în Liga I

Start furibund în noul sezon al campioanei CFR Cluj, care s-a impus cu 4-0 în faţa nou promovatei CS Otopeni.
Eugen Trică (foto stânga) le-a urat bun venit celor de la CS Otopeni în Liga I cu un gol în minutul 6, plasându-se excelent la o centrare bună a lui Didi.

După o jumătate de oră, Deac a majorat diferenţa la două goluri, cu o execuţie la colţul scurt. Otopeni practic n-a existat pe teren, după pauză CFR-ul completându-şi evoluţia perfectă cu alte două goluri. Fabbiani, care e mai mult cu gândul la plecare, a reuşit faza meciului închizând tabela în minutul 89.

Argentinianul a preluat frumos şi a plasat mingea cu exteriorul din colţul careului mic pe lângă Pirgov, ieşit în întâmpinare. CFR Cluj devine primul lider al sezonului, cel puţin până la meciul Stelei de miercuri cu FC Vaslui.