Antrenorul Dan Petrescu s-a suparat pe toata lumea

0

"Bursucul" s-a declarat nemultumit de arbitraj, de prestatia propriilor jucatori si de el insusi

Formatia bucuresteana Sportul Studentesc a obtinut un punct pe terenul lui FC Arges, dupa o partida incheiata cu scorul de 2-2. Pe o vreme caniculara, care a adus la stadion doar 1000 de spectatori, formatia gazda s-a vazut condusa prin golul lui Gigel Bucur din minutul 57, dar a egalat rapid, dupa doar un minut, prin reusita lui Baicu. Studentii au preluat iar conducerea, dupa un penalty executat de acelasi Bucur, dar, spre stupefactia lui Dan Petrescu, gazdele au egalat, iarasi, dupa un minut, prin golul lui Nastasie, din minutul 88. Desi rezultatul ar fi putut fi multumitor in alte conditii, egalul a fost vazut ca o infrangere de tehnicianul bucurestenilor, Dan Petrescu. "S-a jucat la o singura poarta, cea a Argesului. Nu este posibil ca echipa mea sa primeasca doua goluri din doua ocazii ale gazdelor. Sunt suparat pe echipa si pe mine!", a spus antrenorul Sportului, care i-a gasit o vina si arbitrului Lucian Dan. "Toata lumea a vazut ca Argesului i s-a dat un penalty aiurea in ultimele minute. Mai mult, sunt absolut convins ca, la scorul de 2-2, trebuia sa mai primim noi un penalty la un fault asupra lui Gigel Bucur", a spus "Bursucul".