Antrenament cu arădenii

0

Înaintea jocului cu Lokomotiv Sofia, din Cupa UEFA, oţelarii au efectuat un antrenament foarte bun cu elevii lui Marius Lăcătuş, pe care i-au învins cu 2-1, deşi au ratat pentru şapte

Înaintea jocului cu Lokomotiv Sofia, din Cupa UEFA, oţelarii au efectuat un antrenament foarte bun cu elevii lui Marius Lăcătuş, pe care i-au învins cu 2-1, deşi au ratat pentru şapte meciuri. În prima repriză, Ramses Gado, Emil Jula şi Tadas Laboukas s-au întrecut în ratări, dovedind astfel că mai trebuie să lucreze la finalizare.
În schimb, arădenii au stat la cutie şi au încercat, firav, să ajungă la poarta lui Borş.

Golul a picat abia în minutul 53, când centrarea lui Semeghin a fost reluată în proprie poartă de Roszel, pentru ca zece minute mai târziu Jula să transforme o lovitură de pedeapsă. Oţelul s-a relaxat, ceea ce a permis oaspeţilor să înscrie golul de onoare în minutul 86, prin Edson.