Andone spune ca nu-l intereseaza decat un parcurs bun in Europa

0

Chiar daca Dinamo a invins pe FC Arges, scor 1-0, trupa lui Andone a trebuit sa se multumeasca cu o participare in Cupa UEFA. Meciul de la Pitesti nu a fost lipsit de incidente, suporterii

Chiar daca Dinamo a invins pe FC Arges, scor 1-0, trupa lui Andone a trebuit sa se multumeasca cu o participare in Cupa UEFA. Meciul de la Pitesti nu a fost lipsit de incidente, suporterii echipei-gazda au aruncat cu petarde si au scandat numele echipei Steaua. In minutul 81, mai multe petarde au fost aruncate de un grup de fani pitesteni, aflat in apropierea galeriei dinamoviste, iar fanii echipei-gazda au inceput sa scandeze "Steaua, Steaua". Cei aproximativ 2.500 de dinamovisti au ripostat si au inceput sa rupa scaune cu care au aruncat in directia fanilor argeseni. De altfel, ostilitatea argesenilor fata de "ros-albastri" s-a manifestat pe parcursul intregului meci. Dupa ce in minutul 25, sectorul ocupat de galeria lui Dinamo a explodat de bucurie la golul reusit de Mansour la Bucuresti, in minutul 37, cei aproximativ 10.000 de suporteri argeseni au aclamat golul prin care Steaua a egalat in Ghencea. Imediat dupa pauza, intregul stadion, cu exceptia sectorului in care se afla galeria lui Dinamo, explodeaza in minutul 49, la stirea ca Steaua a marcat din nou in Ghencea. Mai mult, in momentul in care antrenorul Ioan Andone dadea interviuri televiziunilor, fanii argeseni au inceput sa scandeze numele lui Gigi Becali. "Fara jucatorii lui Netoiu, cu jucatorii lui Netoiu, cu cine voiau ii bateam. Dinamo va continua sa se intareasca si pe mine nu ma intereseaza lupta asta interna surda si urata. Pe mine ma intereseaza mai mult parcursul european. Eu sunt de doi ani si jumatate aici si nu am reusit un parcurs european. Eu asta imi doresc. Parcursul european iti da valoare", a spus Andone.