Adrian Mutu, folosit 15 minute in amicalul cu Benfica Lisabona

0

Isi revine Adrian Mutu? Un gol in plasa lui Marius Popa in amicalul cu Poli Timisoara si o faza in care a aparut si gheata jucatorului care a stat noua luni suspendat pentru consum de droguri, in

Isi revine Adrian Mutu? Un gol in plasa lui Marius Popa in amicalul cu Poli Timisoara si o faza in care a aparut si gheata jucatorului care a stat noua luni suspendat pentru consum de droguri, in acelasi meci, au fost hotaratoare pentru roman in momentul in care a fost introdus de Fabio Capello inca din primul minut in confruntarea de la Timisoara, unde banatenii au reusit un rezultat de 2-2. in ultima partida de verificare sustinuta de campiona Italiei pe terenul portughezilor de la Benfica Lisabona, fostul dinamovist a ajuns in dreptunghiul verde doar in ultimul sfert de ora, inlocuindu-l pe cehul cu radacini in Banat, Pavel Nedved. Cu chef de joc, atacantul a avut o actiune in viteza aproape de careul gazdelor, fiind oprit prin fault de Beto, iar la numai cateva minute i-a oferit o pasa buna lui Zalayeta, irosita insa de torinez. Evolutia romanului a fost consemnata doar pe site-ul oficial al gruparii din Torino, cotidianul "Gazzetta dello Sport", axandu-se mai mult pe duetul dintre Ibrahimovici si Trezeguet, care va fi cuplul de start al tehnicianului "Batranei Doamne" pentru partidele oficiale. O evolutie spectaculoasa, un adevarat regal, se descrie evolutia celor doi alb-negri care au marcat in minutele 6 si 23. Ziarul torinez, "La Stampa", se opreste doar la bilantul financiar al lui Juventus pe sezonul 2004-2005. Campionii Italiei au pierdut 3 milioane de euro, o suma mult mai mica decat in stagiunea precedenta cand clubul din Cizma a pierdut 18,5 milioane de euro. Plusul vine si din banii proveniti din transmisiunile televizate, telefonice si din participarea in Liga Campionilor, 124,4 milioane de euro in ultimul sezon fata de numai 101 milioane, castigati acum doi ani.