Pastila antimahmureală, şi în România

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Pastila antimahmureală, RU-21, cunoscută mai ales sub numele de pastila KGB, a fost lansată şi pe piaţa românească. Rolul ei este de a creşte abilitatea naturală a organismului de a metaboliza băuturile alcoolice, a declarat managerul lanţului farmaceutic care o comercializează, Sorin Pătraşcu.

Pastila este recomandată doar celor care "se pilesc ocazional'', ea nu-i ajută pe cei pentru care alcoolul e un "amic" cu care au întâlnire zilnic.

"Pentru a scăpa de mahmureală după consumul de alcool, recomandăm folosirea produsului atât înainte de prima băutură alcoolică, dar şi după ultima. Se iau două tablete înainte şi două după", a explicat Sorin Pătraşcu.

Ingredientele sale naturale ajută organismul prin încetinirea procesului de oxidare a etanolului şi de transformare a acestuia în reziduuri toxice, care a doua zi dau greaţă, dureri de cap şi alte efecte nedorite.

RU-21 a fost conceput de oamenii de ştiinţă de la Academia de Ştiinţe a Rusiei, după ce timp de 25 de ani a fost studiat metabolismul alcoolului şi se bucură de apreciere mondială de peste şase ani .

Potrivit datelor statistice, peste 16 milioane de români consumă, anual, 600.000 de tone de vin, iar vinul este doar una dintre băuturile favorite.

Sănătate

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite