FOTO Primăria Capitalei a desemnat câştigătorii concursului „Cel mai frumos balcon”. Fotografiile „operelor“ premiate lipsesc de pe site-ul PMB
0Lista câştigătorilor la concursul „Cel mai frumos balcon” a fost publicată pe site-ul Primăriei Capitalei. Lista nu conţine însă şi fotografiile faţadelor şi balcoanelor premiate.
UPDATE Primăria Capitalei a dat publicoităţii, luni, fotografiile „operelor“ premiate.
Concursul, cu premii totale în valoare de 214.000 de lei, a fost structurat pe 3 secţiuni: „Cea mai frumoasă faţada”, „Cel mai frumos balcon” şi „Cea mai frumoasă grădină”.
Câştigătorii la una din cele trei categorii vor fi recompensaţi cu premii dar şi cu menţiuni.
Amenajările votate de cei mai mulţi dintre cetăţeni au primit „Premiul publicului”, informează Primăria Capitalei.
FOTO Potrivit Bucureşti FM, acest balcon a obţinut premiul I la categoria „Cel mai frumos balcon” FOTO Bucureşti FM / Radu Şofran
Pe 11 aprilie, primarul Capitalei, Gabriela Firea, a propus,în şedinţa Consiliului General al Municipiului Bucureşti, un proiect de hotărâre privind organizarea, prin intermediul ARCUB, a concursului "Cea mai frumoasă faţadă”.
Potrivit propunerii de atunci, municipalitatea urma să premieze cetăţeanul care are cea mai îngrijită curte sau cel mai aranjat balcon, iar premiile ar fi constat în bani, obiecte de grădinărit sau reduceri de taxe şi impozite locale.
Lista câştigătorilor a fost publicată pe site-ul Primăriei Capitalei, dar nu conţine nicio fotografie a balcoanelor, a faţadelor sau a grădinilor premiate.
1. Secţiunea „Cea mai frumoasă faţadă”:
Premiul Juriului:
Categoria persoane fizice:
Premiul I: Popescu Catalin
Premiul II: Lapedatu Petrus
Premiul III: GheorgheE Cleo Valentina
Menţiunea I: Bica Andrei Dorin
Menţiunea II: Baleanu Ana
Menţiunea III: Germain Paul
Premiul Publicului:
Categoria persoane fizice:
Premiul I: Stefan Alina Gabriela
Premiul II: Barbu Gabriel
Premiul III: Soare Iulian
Menţiunea I: Savu Victoria
Menţiunea II: Stoian Nicolae
2. Secţiunea „Cel mai frumos balcon”:
Premiul Juriului:
Categoria persoane fizice:
Premiul I: Sofran Radu
Premiul II: Petre Maria
Premiul III: Tanase Miruna
Menţiunea I: Lica Octavian
Menţiunea II: Nastase Eugenia
Menţiunea III: Ene Liliana
Menţiunea IV: Prioteasa Cornelia
Menţiunea V: Barber Iuliana Sanziana
Menţiunea VI: Dobre Georghe
Premiul Publicului:
Categoria persoane fizice:
Premiul I: Pirlea Violeta
Premiul II: Manea Simona
Premiul III: Catana Viorel
Menţiunea I: Serman Maria Roxana
Menţiunea II: Antohi Dan
Menţiunea III: Ursachi Monica
Premiul Juriului:
Categoria persoane juridice:
Premiul I: Business Grow Up
3. Secţiunea „Cea mai frumoasă grădină”:
Premiul Juriului:
Categoria persoane fizice:
Premiul I: Botan Ion
Premiul II: Benga Razvan
Premiul III: Stanciu Gheorghe
Menţiunea I: Savu Loris
Menţiunea II: Gaitan (Voinea) Raluca
Menţiunea III: Cioaca Marioara
Menţiunea IV: Steflea Iulia
Premiul Publicului:
Categoria persoane fizice:
Premiul I: Mustea Elena
Premiul II: Gheorghe Dan
Premiul III: Bitu Dumitra
Menţiunea I: Tescut Ioana
Premiul Juriului:
Categoria persoane juridice:
Premiul I: Wings Concept SRL (Journey Pub)
Premiul II: Delisa Invest
Premiul Publicului:
Categoria persoane juridice:
Premiul I: Ana Hotels