Sălaj: Bucătărie în flăcări
0Bucătăria de vară a unei familii din oraşul Jibou a fost distrusă de flăcări. Incendiul a izbucnit în jurul orei 14.00, din cauza unor scăpări de gaze la butelia de la aragaz. Din fericire, nici unul din membrii familiei nu a fost rănit.
Secţia de Pompieri Jibou din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) „Porolissum” al judeţului Sălaj a fost solicitată să intervină în această după masă, în jurul orei 14.00, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la bucătăria de vară a unei gospodării din localitatea Jibou.
„Incendiul s-a declanşat datorită unor scăpări de gaze de la butelia de aragaz, în timp ce proprietara gătea. Din fericire nu s-au înregistrat victime sau răniţi. Au ars piese de mobilier, aparate electrocasnice şi bucătăria în proporţie de 40 la sută”, ne-a declarat Lucian Jacodi, purtătorul de cuvânt al ISU.