Victorie de moral: Poli Iași- HC Vaslui (26-30)

0

Elevii lui Liviu Gugleș au reușit o victorie mare în deplasarea de la Iași.

În ciuda atmosferei ostile create de cei 400 de suporteri ieșeni, vasluienii s-au mobilizat examplar și au condus aproape pe toată durata partidei. Elevii antrenați de Liviu Gugleș au avut nevoie de doar 9 minute pentru a prelua conducerea și au avut avantaj pe tabela de marcaj chiar și de 6 goluri. După primele 30 de minute, oaspeții conduceau la 4 goluri diferneță, scorul pe tabelă fiind de 10-14.

Cu această victorie, HC Vaslui a luat o opțiune serioasă către barajul de promovare în Liga Națională.

La meci a asistat și președintele Federației Române de Handbal (FRH), Cristian Gațu, care a remarcat echipa vasluiană, dorindu-i succes pe mai departe. „Îmi felicit întreaga echipă pentru această victorie mare“, a spus la final și Liviu Gugleș, tehnicianul handbaliștilor vasluieni.