Şumudică după prima confruntare cu Inter: „Poate marcăm la Milano”

0
Marius Șumudică

Antrenorul vasluienilor consideră corect scorul înregistrat după cele 90 de minute disputate la Piatra Neamţ din dubla cu Internazionale. Tehnicianul regretă însă că echipa sa nu a reuşit să înscrie, după momentele bune din repriza a doua.

Antrenorul echipei FC Vaslui a apreciat evoluţia jucătorilor săi în compania titratei formaţii milaneze, chiar dacă scorul final compromite șansele de calificare ale moldovenilor în grupele Europa League.

„Am avut momente bune, în care am jucat de la egal la egal cu ei. Puteam să egalăm la 1, dar când te au la mână, te judecă. Ar fi trebuit să marcăm şi noi, dar ne-a lipsit și norocul, pentru că am avut ocazii, chiar mai multe decât mă așteptam", a spus Şumudică la conferinţa de presă de după meci.

FC Vaslui a fost învinsă cu 0-2 (0-1) de Internazionale Milano în partida disputată joi, 23 august, la Piatra Neamţ, în cadrul play-off-ul Ligii Europa. Meciul retur se va disputa pe San Siro, peste două săptămâni.

Intră pe vaslui.adevarul.ro ca să afli toate informaţiile zilei!