Sport: Vasluiul a obținut prima victorie din acest an

0

Elevii lui Viorel Hizo au reușit prima victorie din acest an, învingând în amicalul de la Bacău echipa din localitate, FCM Bacău, cu scorul de 2-1.

Chiar înainte de a pleca în cel de-al doilea stagiu de pregătire din Antalya, Viorel Hizo și-a testat elevii într-un meci de pregătire cu formația de liga a III-a, FCM Bacău. Galben-verzii au început partida în forță  și, în minutul 34, Puga deschide scorul.

Cea de-a doua parte a jocului a adus în teren și vedetele Vasluiului care, în minutul 56, reușesc să își mărească avantajul pe tabela de marcaj grație golului lui Adailton, după o fază ce îi aparține lui Sânmărtean. Gazdele au reușit să reducă din diferență prin reușita lui Marius Doboș, fostul echipier al Vasluiului, în minutul 83, acesta stabilind și scorul final al meciului.