Oțelul - Vaslui 1-2. Echipa lui Porumboiu rămâne în cursa pentru titlu

0
Wesley este considerat cel mai bun jucător străin din Liga I

FC Vaslui a învins, în deplasare, cu 2-1 (2-1), echipa Oţelul Galaţi, într-un meci contând pentru etapa a 33-a, penultima, a Ligii I. Golurile s-au marcat până la pauză, iar repriza a doua a oferit „un război de așteptare",

Pentru FC Vaslui au marcat Wesley (min. 14), dintr-un penalty acordat după un fault al lui Buş asupra lui Milanov, şi Yero Bello (min. 23), după o pasă a lui Wesley, iar pentru Oţelul a înscris Sergiu Costin (min. 20), cu un şut de la opt metri după o deviere.

OȚELUL: Grahovac - Râpă, Perendija, S. Costin, Ilie - Filip, Giurgiu - Antal (Stromajer '73), Didi, Buş (Iorga '53) - Punosevac (Neagu '61).

Antrenor: Dorinel Munteanu.

VASLUI: Borjan - Milanov, Papp, Constantin, Paito - Adailton (Stanciu '72), Anderson, N'Doye, Sânmărtean - Yero Bello (Buhăescu '76), Wesley.

Antrenor: Augusto Inacio.

Cartonaşe galbene: Buş'13, Sg. Costin '33, Perendija '60, Râpă '64, Antal '65 / Yero Bello '27, M. Constantin '72, Borjan '89

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Bulgaria, cu Nikolay Yordanov la centru, ajutat de Ventsislav Gavrilov şi Veselin Dobriyanov, iar rezervă a fost Nikola Popov.

La meci au fost prezenţi circa 5.000 de spectatori, între care şi aproximativ 200 de vasluieni.

Intră pe vaslui.adevarul.ro ca să afli toate informaţiile zilei!