Meci nebun la Galaţi: FC Vaslui s-a calificat în semifinalele Cupei României

0
Wesley este considerat cel mai bun jucător străin din Liga I

După o partidă cu răsturnări incredibile de situație și greșeli de arbitraj, Vasluiul a câștigat cu 3-2 meciul cu Oțelul Galați și s-a calificat în semifinalele Cupei României.

Rapid, Gaz Metan Mediaș, Vaslui și Dinamo sunt cele patru echipe care vor fi astăzi, de la ora 16.00, în urnele pentru tragerea la sorți a semifinalelor Cupei României. Vasluiul s-a calificat aseară după un meci nebun.

Galben-verzii au condus cu 2-0 după reușitele lui Wesley (45+2 și 62). Gălățenii au ripostat imediat, egalând în doar două minute! Mai întâi, Antal a înscris cu o execuție fabuloasă, din foarfecă (min 65), pentru ca Iorga să transforme un penalty în minutul 67.

Ousmanne N'Doye a marcat golul victoriei vasluiene și al calificării cu 5 minute înainte de final!

Oțelul: Grahovac - Râpă, Perendija, Sârghi, Sălăgeanu - I. Neagu (62 Didi), Giurgiu, Filip - Iorga, G. Paraschiv (52 Pena), Stromajer (54 Antal)

Vaslui: Borjan - Milanov, Papp, M. Constantin, Paito - NDoye, Anderson - Adailton (73 Stanciu), Wesley, Sânmărtean (88 Farkaș) - Temwanjera (75 Yerro Bello)