Stiri din Vaslui

Inacio n-a reuşit să ducă Vasluiul în finala Sultan's Cup! Galben-verzii au pierdut la penaltiuri!

4 februarie 2012, 01:53 |  Autor: Ionuţ Balaban | 

Cuvinte cheie: vaslui, ignacio, fostbal, fc vaslui, amical, Hajduk Split,

Augusto Soares Ignacio (Sursa: abola.pt)

Augusto Soares Ignacio (Sursa: abola.pt)

 

FC Vaslui a remizat, 0-0, în meciul amical cu Hajduk Split, partidă care a consemnat şi debutul noului antrenor, Augusta Inacio, pe banca tehnică a galben-verzilor. Wesley şi compania au au pierdut meciul la penaltiuri, 8-7 şi au ratat calificarea în finala Sultan's Cup.

Formaţia lui Adrian Porumboiu a disputat aseară seară al treilea joc amical din cantonamentul din Antalya şi primul fără Viorel Hizo pe bancă.

Locul său a fost luat de portughezul Augusto Inacio, adus la echipă săptămâna aceasta.

Galben-verzii au întâlnit pe croaţii de la Hajduk Split, locul 2 în campionatul intern, cu care au terminat la egalitate 0-0, după cele 90 de minute de joc. Vasluienii au pierdut după penaltiuri, scor 8-7 , şi au ratat calificarea în finala competiţiei. Singurul jucător care a ratat a fost Petar Jovanovici.

Inacio a trimis în teren următorul "unsprezece" : Cerniauskas - Milanov, Papp, M. Constantin, H. Luz - Ad. Gheorghiu, N'Doye - Adailton, Wesley, Popovici - Temwanjera

În precedentele două amicale, Vaslui a pierdut cu Bialystok (1-2) şi a remizat cu Qarabag (1-1).


Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Mioara, o prinţesă părăsită

    Sabin Orcan

    De cealaltă parte, Petre nu suflă niciun cuvinţel în apărarea Mioarei, căci ar însemna că trebuie să se caute şi el niţel prin portofel. Cum ziceam, fostul prim-ministru se comportă ca regii de odinioară.

    Nasc şi la Moldova oameni…

    Liviu Antonesei

    Din când în când, mai ales când unii neghiobi, cărora nu le ajunge rasismul etnic şi trec la cel regional, aruncă vorbe spurcate despre moldoveni, care ar fi leneşi, săraci şi înapoiaţi, îmi amintesc o hartă care a atârnat pe peretele clasei mele pe toată durata liceului…

    Vorbe de prim-ministru

    Grigore Cartianu

    Astăzi nu scriu nimic. Pe ploaia asta, m-am cam lenevit.

    De ce trebuie să votăm

    George Radulescu

    „De ce să mai votez dacă toţi politicienii sunt la fel?".

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole