HC Vaslui-Interhandball Bucureşti 27-24: Victorie grea, dar frumoasă

0
HC Vaslui
HC Vaslui

Elevii lui Liviu Gugleş şi Laurenţiu Cozma au reuşit o nouă victorie împotriva celor de la Interhandball Bucureşti, bifând cel de-al 17-lea succes consecutiv din acest sezon competiţional.

Aşa cum anticipau şi antrenorii lui HC Vaslui, partida a fost una extrem de dificilă, în prima repriză cele două echipe mergând de la egal la egal pe aproape toată durata ei. Gazdele s-au mobilizat, însă, pe finalul acesteia şi au reuşit să intre la vestiare cu un avantaj de 3 goluri (13-10).

În partea a doua a jocului, oaspeţii au intrat mai motivaţi şi au reuşit să înscrie de şapte ori, preluând conducerea pe tabela de marcaj cu 16-15. Vasluienii au revenit repede în joc şi, încet, încet, au pus stăpânire pe el. La finalul celor 60 de minute de joc tabela de maraj arăta 27-24 pentru HC Vaslui.

„Facem în continuare greșeli pe faza de atac. Nu avem concentrare pe toată durata partidei. La asta trebuie să muncim cel mai mult", a declarat Liviu Gugleș.

Intră pe vaslui.adevarul.ro ca să afli toate informaţiile zilei!