HC Vaslui-Dinamo Bucureşti 41-25: Meci de antrenament

0

Elevii antrenaţi de liviu Gugleş şi Laurenţiu Cozma s-au distrat cu mai tinerii jucători de la Dinamo într-un meci pe care l-au condus fără probleme de la un capăt la altul.

Handbaliştii vasluieni ştiau că au un meci uşor, însă l-au tratat cu seriozitate încă de la bun început.

Scorul a început să prindă proporţii în favoarea gazdelor de la jumătateta reprizei I, dinamoviştii intrând la pauză cu un handicap de 8 goluri, scor (18-10).

Repriza a II-a a aparţinut tot vasluienilor care nu au făcut altceva decât spectacol şi să îşi mărească avantajul pe tabela de marcaj.

La finalul celor 60 de minute regulamentare de joc, vasluienii s-au văzut învingători la 16 goluri diferenţă.

„Întreaga echipă a reușit să facă un joc bun. Îi felicit pe jucători și sperăm să avem continuitate în rezultate", a spus Liviu Gugleș la finalul partidei.

Intră pe vaslui.adevarul.ro ca să afli cele mai importante informații din oraș și județ.